Skip to main content

W tym tygodniu będziemy obchodzić:

W poniedziałek – Święto Św. Jana z Dukli, Kapłana i Patrona Naszej Prowincji.

we wtorek – Wsp. Świętych Męczenników Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy.

w środę – Wsp. Św. Weroniki Giuliani, Dziewicy.

w czwartek – Święto Św. Benedykta, Opata, Patrona Europy.

w piątek – Wsp. Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika.

w sobotę – Wsp. Świętych Pustelników: Andrzeja Świerada I Benedykta, Patronów Naszej Diecezji.

  1. Przypominamy że w okresie wakacyjnym tj. w lipcu i sierpniu, spowiedź wiernych odbywać się będzie tylko podczas Mszy św. Dyżur w konfesjonale w ciągu dnia będzie kontynuowany od września.
  2. Wszystkim tym, którzy dzisiaj złożyli ofiarę na tacę na dalsze prace remontowe przy naszym Kościele i klasztorze, składamy serdeczne podziękowania i obejmujemy naszą pamięcią modlitewną.
  3. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się tygodniowy odpust w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej na Burku. Nasza parafia katedralna zaproszona jest szczególnie w niedzielę 14 lipca na godz. 11.00.
  4. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę w dniach 17-25 sierpnia. Trwają już zapisy online: https://tiny.pl/cmzkn. Zapisy stacjonarne będą przy kancelarii katedralnej od początku sierpnia.
  5. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi ogłoszeniami parafii katedralnej, które są wywieszone w gablocie przykościelnej.
  6. Wszystkim tym, którzy będą, w tym tygodniu przeżywać swoje imieniny i jubileusze, życzmy obfitości Bożych darów, wstawiennictwa Świętych Patronów, oraz opieki Matki Bożej.