Skip to main content

W tym tygodniu będziemy obchodzić:

we wtorek – Święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej.

w środę – Święto Św. Tomasz, Apostoła.

w sobotę – Wsp. Bł. Marii Teresy Leduchowskiej, Dziewicy.

  1. W środę o godz. 18.00, Msza św. w intencji misji, misjonarzy i powołań misyjnych.
  2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej: I-wszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18.00. Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne. W piątek o godz. 15.00. – Koronka do Bożego Miłosierdzia i dodatkowa Msza św. W sobotę o godz. 17.30 różaniec, a po nim Msza św. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św.
  3. Przypominamy że w okresie wakacyjnym tj. w lipcu i sierpniu, spowiedź wiernych odbywać się będzie tylko podczas Mszy św. Dyżur w konfesjonale w ciągu dnia będzie kontynuowany od września.
  4. Tradycyjna Piesza Pielgrzymka do Tuchowa z racji Wielkiego Odpustu Tuchowskiego wyruszy w niedzielę 7 lipca o godz. 4.00 rano z Placu Katedralnego. Szczegółowy program odpustu na plakatach. Zapraszamy.
  5. Serdecznie zapraszamy także do uczestnictwa w 42 Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 17-25 sierpnia. Już teraz można się zapisywać poprzez specjalny formularz internetowy do którego link znajduje się w ogłoszeniach i na plakacie (https://tiny.pl/cmzkn). Zapisy tradycyjne będą także w pierwszym tygodniu sierpnia w kancelarii Parafii Katedralnej.
  6. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi ogłoszenia parafii katedralnej, które są wywieszone w gablocie przykościelnej.
  7. Decyzją władz zakonnych do naszej wspólnoty przychodzi  O. Roland Pancerz, którego pragniemy serdecznie powitać. W  Jego intencji, oraz wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia, prośmy o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.