Skip to main content

W tym tygodniu będziemy obchodzić:

we wtorek – Wsp. Św. Barnaby, Apostoła.

w środę – Wsp. Bł. Męczenników; Anastazego Pankiewicza, Kapłana i Towarzyszy.

w czwartek – Święto Św. Antoniego z Padwy, Kapłana i Doktora Kościoła.

w piątek – Wsp. Bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika.

w sobotę – Wsp. Bł. Jolanty, Księżnej Kaliskiej, Zakonnicy.

  1. Dzisiaj, po Mszy św. zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  2. We wtorek IX dzień nowenny przed Uroczystością Św. Antoniego. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 9.00, z okolicznościowym kazaniem.
  3. W czwartek: Święto Św. Antoniego z Padwy. Msze św. będą sprawowane o godz. 6.30; 8.00; 9.00 i 18.00. Po każdej Mszy św. poświecenie lilii. Rodziców z małymi dziećmi zapraszamy na Mszę św. i uroczyste błogosławieństwo o godz. 18.00.
  4. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 14 30 rozpocznie się comiesięczne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
  5. Nabożeństwa czerwcowe, w naszym kościele są odprawiane o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Wszystkim wiernym, którzy dzisiaj złożyli ofiarę na tacę, na utrzymanie kuchni dla ubogich św. Szymona, składamy serdeczne podziękowania i obejmujemy nasza pamięcią modlitewną.
  7. Parafia Katedralna organizuje pielgrzymkę autokarową w dniach 28-30 czerwca br., do Świebodzina – gdzie znajduje się słynna figura Chrystusa Króla, Rokitna – do Sanktuarium Matki Bożej Słuchającej, Międzyrzecza – do Sanktuarium pierwszych męczenników polskich, Poznania, Gniezna, Lichenia i Kalisza – do Sanktuarium św. Józefa. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt 700 zł. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafii katedralnej.
  8. Zachęcamy do zapoznania się ogłoszenia parafii katedralnej, które są wywieszone w gablocie przykościelnej.
  9. W piątek swoje imieniny  będzie obchodził O. Bazyli Krukowski, dziękując za Jego posługę duszpasterską, życzymy Mu oraz wszystkim tym, którzy będą, w tym tygodniu przeżywać swoje imieniny i jubileusze, obfitości Bożych darów, wstawiennictwa Świętych Patronów, oraz opieki Matki Bożej.