Skip to main content
  1. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 14 30 rozpocznie się comiesięczne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
  2. 14 lutego przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się Czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych, Pierwszy tydzień Wielkiego Postu, poświęcony jest modlitwie o trzeźwość w rodzinach i Ojczyźnie. Zachęcamy do abstynencji w tym szczególnym okresie, jakim jest czas postu.
  3. W środę Popielcową Msze św. odprawiane będą jak w ciągu tygodnia, czyli, o godz. 6.30; 8.00; 9.00; dodatkowa o 15.00; oraz o godz. 18.00. Posypanie głów popiołem odbędzie się na każdej Mszy św. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, to jest ilościowy i jakościowy.
  4. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa odprawiana będzie w piątek rano po Mszy św. o godz. 6.30. oraz przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane będą w niedziele o godz. 17.15.
  5. Wszystkim wiernym, którzy dzisiaj złożyli ofiarę na tacę, na utrzymanie kuchni dla ubogich św. Szymona, składamy serdeczne podziękowania i obejmujemy nasza pamięcią modlitewną.
  6. Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami parafii katedralnej, które są wywieszone w gablocie przykościelnej.
  7. Na terenie Tarnowa i regionu tarnowskiego z początkiem roku 2024 wzrosła liczba oszustw pod różnymi „legendami”. Tarnowscy policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy próbują pod różnymi pretekstami naciągnąć, szczególnie osoby starsze. Ostatnie przypadki pokazują, że oszuści potrafią wybudzić osoby ze snu i żądać wydania pieniędzy, opowiadając niestworzone historie łamanym, płaczącym głosem, który ma wzbudzić litość. Stąd, jeśli zadzwoni telefon z informacją, w której ktoś żąda pieniędzy po należy prostu odłożyć słuchawkę. O każdej takiej próbie należy powiadomić rodzinę i Policję.
  8. W piątek swoje imieniny będzie obchodziła S. Samuela Zając,  dziękując za Jego posługę w kuchni Ubogich św. Szymona, życzymy Jej oraz wszystkim tym, którzy będą, w tym tygodniu przeżywać swoje imieniny i jubileusze, obfitości Bożych darów, wstawiennictwa Świętych Patronów, oraz opieki Matki Bożej.