Skip to main content

W tym tygodniu będziemy obchodzić:

we wtorek – Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP.

 1. Od dzisiejszej niedzieli do środy w naszym kościele trwają rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne od jutra głoszone będą na Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00. We wtorek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i naukę rekolekcyjną dla grup modlitewnych działających przy naszym kościele. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie przy wejściu do kościoła. W poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 9,00 i 18.00 zbierane będą ofiary na tace na potrzeby klasztoru w Radecznicy, którego przełożonym jest Ojciec Rekolekcjonista.
 2. Dzisiaj także o godz. 14.30 – Msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz sympatyków, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce franciszkańskiej.
 3. Trwa nowenna przed Uroczystością Św. Józefa Oblubieńca NMP, którą odmawiamy po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
 4. Wczoraj rozpoczęliśmy nowennę w intencji Ojczyzny, którą odmawiamy po każdej Mszy św.
 5. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątek rano po Mszy św. o godz. 6.30. oraz przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.
 6. Jak zawsze w Wielkim Poście, prosimy wiernych o składanie jałmużny wielkopostnej na potrzeby Kuchni Ubogich św. Szymona.
 7. Ofiary na kwiaty do Grobu Bożego, można składać do skarbony, która znajduje się pod amboną. Za każdą złożona ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. W piątek 22 marca po raz 12 wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 21.00 w kościele św. Rodziny w Tarnowie. Zgłoszenia odbywają się za pośrednictwem strony internetowej www.edk.org.pl
 9. W gablocie przykościelnej wywieszone są ogłoszenia parafii katedralnej. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.
 10. 17 września będziemy obchodzić rocznicę 800 lecia Stygmatów św. Franciszka z Asyżu, a za dwa lata rocznicę Jego śmierci. Z tej racji nasz klasztor, wraz z Biurem Pielgrzymkowo – Turystycznym ITER z Tamowa organizuje we wrześniu w dniach od 20 do 28 pielgrzymkę „Śladami św. Franciszka”. Program pielgrzymki obejmuje nawiedzenie Alwerni, Asyżu, Casi, Grecio, Manopello, Gargano, San Giovani Rotondo i Loreto. Koszt pielgrzymki 300 euro + 1400 złotych. Dodatkowe informacje znajdują się na plakacie. Zgłoszenia przyjmuje Biuro Pielgrzymkowe ITER ul. Urszulańska 9 – oraz   O. Ewodiusz.
 11. We wtorek swoje imieniny będzie obchodził O. Józef Krawiec,  dziękując za Jego posługę, życzymy Mu oraz wszystkim tym, którzy będą, w tym tygodniu przeżywać swoje imieniny i jubileusze, obfitości Bożych darów, wstawiennictwa Świętych Patronów, oraz opieki Matki Bożej.

ZAPROSZENIE

do udziału w Rekolekcjach Wielkopostnych

w kościele OO. Bernardynów w Tarnowie

( od 17 do 20 marca 2024 r.)

17 marcaV Niedziela Wielkiego Postu.

6.00 —  Msza św. z nauką ogólną.

7.30 –   Msza św. z nauka ogólną

9.00 —  Msza św. z nauką ogólną.

10.15 — Msza św. z nauka ogólną.

11.30 — Msza św. z nauką ogólną.

17.15Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

18.00 — Msza św. z nauką ogólną.

18 marcaPoniedziałek.

9.00 —  Msza św. z nauka ogólną.

17.30Różaniec.

18.00 — Msza św. z nauką ogólną.

19 marcaWtorek.

9.00 —  Msza św. z nauką ogólną

15.00Koronka do Bożego Miłosierdzia. Msza św. z nauką dla wspólnot modlitewnych.

18.00 — Msza św. z nauką ogólną.

20 marcaŚroda. (zakończenie rekolekcji)

9.00 —  Msza św. z nauką ogólną i błogosławieństwem na zakończenie rekolekcji.

17.30Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

18.00 — Msza św. z nauką ogólną i błogosławieństwem na zakończenie rekolekcji.

Spowiedź codziennie w czasie nabożeństw i Mszy św.

Rekolekcje wygłosi O. Sylwester Skirliński – kustosz z Sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy.