Skip to main content

W tym tygodniu będziemy obchodzić:

Jutro w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

we wtorek – Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty.

w środę – Święto Świętych Młodzianków, Męczenników.

w piątek – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

w przyszłą niedzielę – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

  1. W sobotę przypada ostatni dzień roku Roku 2022. Z tej racji Nabożeństwo Dziękczynno – Przebłagalne na zakończenie Starego Roku, sprawowane będzie o godz. 17.30. Na wspólną modlitwę serdecznie zapraszamy.
  2. W imieniu Klasztoru oraz korzystających z Kuchni Ubogich – wszystkim tym, którzy w czasie Adwentu składali dary materialne i pieniężne na potrzeby ubogich, jak również tym, którzy przyczynili się do upiększenia naszego kościoła z racji przeżywanych uroczystości składamy serdeczne podziękowania i obejmujemy pamięcią modlitewną.
  3. Żywa Szopka Franciszkańska otwarta jest od dziś, w godz. od 8.30 do 19.00. Zachęcamy również do zobaczenia szopki w korytarzu przyklasztornym.
  4. Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami parafii katedralnej, które są wywieszone w gablocie na zewnątrz Kościoła.
  5. Przeżywając święte prawdy naszej wiary, że Bóg stał się człowiekiem i zamieszkał pośród swego ludu, stajemy w pokorze i adorujemy Jezusa Chrystusa – Odwieczną i Nieskończoną Miłość, która znosi trud ziemskich narodzin. Niech przyjście Jezusa w ubogiej stajence napełni nas nadzieją, że Bóg jest z nami w każdej sytuacji: w zdrowiu i w chorobie, w radości i w biedzie. Niech Święta Bożego Narodzenia staną się dla każdego czasem odnowienia i umocnienia więzi z Jezusem i z Jego Matką Maryją. Niech staną się także okazją do wspólnej modlitwy i do uwielbienia Boga przez śpiew kolęd w gronie najbliższych. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia z darem modlitwy życzy wam nasza wspólnota klasztorna.