Skip to main content
  1. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w niedzielę. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Wyższe Katolickie Uczelnie.
  2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Do tego Święta przygotowujemy się przez Nowennę, która odprawiana jest codziennie o godz. 15.00 — serdecznie zapraszamy na tę Godzinę Miłosierdzia.
  3. Święto Miłosierdzia Bożego, jest także patronalnym świętem Caritas. Z tej racji będzie zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  4. W środę o godz. 18.00, Msza św. w intencji misji, misjonarzy i powołań misyjnych.
  5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej: I-wszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18.00. Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne. W piątek o godz. 15.00. – Koronka do Bożego Miłosierdzia i dodatkowa Msza św. W sobotę o godz. 17.30 różaniec, a po nim Msza św. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św.
  6. W piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Wszystkim wiernym, którzy wspierają Kuchnie Ubogich i tym, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Nasze podziękowania kierujemy również do tych, którzy uczestniczyli wraz z nami w Triduum Paschalnym, jak i do tych, którzy zaangażowali się w przygotowania do powyższych uroczystości
  8. Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami parafii katedralnej, które są wywieszone w gablocie na zewnątrz kościoła.
  9. Z okazji Świąt, nasza wspólnota zakonna życzy Wam, drodzy bracia i siostry, radosnej i spokojnej Wielkanocy, niech ten czasy wypełni Wasze serca pokojem i nadzieją, niezapomnianych chwil przy Wielkanocnym stole, spędzonych z najbliższą rodziną i przyjaciółmi. Niech Duch Święty zawita w wasze serca i napełni je spokojem, Wesołego Alleluja!