Skip to main content

W tym tygodniu będziemy obchodzić:

we wtorek – Święto Św. Macieja, Apostoła.

w środę – Wsp. Św. Małgorzaty z Kortony.

w czwartek – Święto Św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, Patrona Polski.

W piątek – Wsp. Św. Paschalisa Baylona, Zakonnika.

W sobotę – Wsp. Św. Feliksa z Cantalice, Zakonnika.

w niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

  1. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 14 30 rozpocznie się comiesięczne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
  2. We wtorek V dzień nowenny przed Uroczystością Św. Antoniego. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 9.00, z okolicznościowym kazaniem.
  3. Nabożeństwa majowe, w naszym kościele są odprawiane o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  4. Trwa nowenna do Ducha Świętego, która odprawiana jest po Mszy św. wieczornej.
  5. Wszystkim wiernym, którzy dzisiaj złożyli ofiarę na tacę, na utrzymanie kuchni dla ubogich św. Szymona, składamy serdeczne podziękowania i obejmujemy nasza pamięcią modlitewną.
  6. W czwartek swoje imieniny będzie świętował biskup tarnowski Andrzej Jeż. W tym dniu polecajmy w modlitwie osobę Księdza Biskupa, wypraszając dla niego obfitość Bożego błogosławieństwa na kolejne lata jego posługi pasterskiej.
  7. W dniach 12-18 maja w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej odbędzie się Tydzień Fatimski. Nasza parafia katedralna zaproszona jest szczególnie w czwartek 16 maja na godz. 18.00. Szczegóły na plakacie.
  8. Zachęcamy do zapoznania się ogłoszenia parafii katedralnej, które są wywieszone w gablocie przykościelnej.
  9. Nasz klasztor, wraz z Biurem Pielgrzymkowo – Turystycznym ITER z Tamowa organizuje we wrześniu w dniach od 20 do 28 pielgrzymkę „Śladami św. Franciszka”. Program pielgrzymki obejmuje nawiedzenie Alwerni, Asyżu, Casi, Grecio, Manopello, Gargano, San Giovani Rotondo i Loreto. Koszt pielgrzymki 300 euro + 1400 złotych. Dodatkowe informacje znajdują się na plakacie. Zgłoszenia przyjmuje Biuro Pielgrzymkowe ITER ul. Urszulańska 9 – oraz  O. Ewodiusz.
  10. We wtorek swoje imieniny będzie obchodził gwardian klasztoru O. Maciej Fryzowicz,  dziękując za Jego posługę, życzymy Mu oraz wszystkim tym, którzy będą, w tym tygodniu przeżywać swoje imieniny i jubileusze, obfitości Bożych darów, wstawiennictwa Świętych Patronów, oraz opieki Matki Bożej.