Skip to main content

W tym tygodniu będziemy obchodzić

w poniedziałek –  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

we wtorek – Wsp. Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów.

w środę – Wsp. Najświętszego Imienia Jezus.

w sobotę – Uroczystość Objawienia Pańskiego.

w niedzielę – Święto Chrztu Pańskiego.

  1. Dzisiaj  Nabożeństwo Dziękczynno-Przebłagalne na zakończenie Starego Roku będzie o godzinie 17.30. Na wspólną modlitwę serdecznie zapraszamy.
  2. Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to też światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze św., jak w każdą niedzielę. Ofiary  zebrane w tym dniu będą przeznaczone na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej.
  3. W środę o godz. 18.00, Msza św. w intencji misji, misjonarzy i powołań misyjnych.
  4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej: I-wszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18.00. Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek o godz. 15.00. – Koronka do Bożego Miłosierdzia i dodatkowa Msza św. W sobotę o godz. 17.30 różaniec, a po nim Msza św. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św.
  5. W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Zapraszamy także do udziału w Orszaku Trzech Króli, który wyruszy z Placu Katedralnego, po Mszy św. o godz. 12.00.
  6. Pragniemy podzielić się z wami wielkim darem i przywilejem, jakiego Ojciec Święty zechciał udzielić Zakonowi Franciszkańskiemu, z okazji osiemsetnej rocznicy Bożego Narodzenia w Greccio – tam św. Franciszek chciał upamiętnić narodziny Pana, rozpoczynając od urządzenia żłóbka. Za zgodą Ojca Świętego wierni nawiedzając kościoły franciszkańskie i zatrzymując się na modlitwie przed umieszczonymi tam żłóbkami, do 2 lutego 2024 r., mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  7. Żywa Szopka Franciszkańska otwarta będzie do dziś tj: 7 stycznia, w godz. od 8.30 do 19.00.
  8. W dniu 5 stycznia na godz. 19.00, zaprasza  Proboszcz Parafii Katedralnej na koncert kolęd w wykonaniu scholi sanktuaryjnej Akatyst, Katedralnej Scholi Dziecięcej i Małej Orkiestry Symfonicznej.
  9. W gablocie przykościelnej wywieszone są ogłoszenia parafii katedralnej oraz plan wizyty duszpasterskiej. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.
  10. Wszystkim tym, którzy będą, w tym tygodniu przeżywać swoje imieniny i jubileusze, życzmy obfitości Bożych darów, wstawiennictwa Świętych Patronów, oraz opieki Matki Bożej.