Skip to main content

1. W imieniu Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tradycyjnej Drodze Krzyżowej, która przejdzie ulicami Tarnowa. Odbędzie się ona pod przewodnictwem Księdza Biskupa w Wielką Środę i rozpocznie o godzinie 20.00 na tarnowskim Rynku. Niech to kroczenie za Chrystusem drogą Jego męki przygotuje nas do głębszego przeżycia świętego Triduum Paschalnego. Wszystkich wybierających się na to nabożeństwo prosimy, aby zabrali ze sobą lampiony.

2. W Wielki Czwartek — Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, podczas której dziękować będziemy Bogu za Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Mszy świętych porannych tego dnia nie będzie.

3. W Wielki Piątek — Liturgia Męki Pańskiej rozpoczyna się o godz. 18.00. Po zakończeniu Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu, Gorzkie Żale i Adoracja do godz. 22.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Tego dnia o godz. 15.00 rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Grupa Miłosierdzia Bożego działająca przy naszym klasztorze, przez 9 dni będzie omadlać wszystkie intencje zapisane w księdze próśb. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej nowennie. Zapraszamy także w tym dniu na Drogę Krzyżową o godz. 9.00. Ofiary składane przy Adoracji Krzyża przeznaczone będą na utrzymanie Grobu Chrystusa oraz innych sanktuariów w Ziemi Świętej.

4. W Wielką Sobotę — Obrzędy Wigilii Paschalnej rozpoczną się o godz. 19.00 poświęceniem ognia. Liturgia Wigilii Paschalnej zakończy się Procesją Rezurekcyjną. Komunia św. udzielana będzie tylko podczas wieczornej Mszy św. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych, będzie miało miejsce w kruchcie kościoła, od godz. 9.00 do 15.00.

5. Spowiedź od poniedziałku do piątku od 6.30 do 12.00 oraz od 15.00 do 18.30. W Wielką Sobotę spowiadamy od 6.30 do godz. 12.00.

7. Modlitwą obejmujemy wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia, życząc wielu łask i błogosławieństwa Bożego.