Skip to main content
  1. Dzisiaj przypada 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Z tej okazji Stowarzyszenie Tarnów Pierwsze Niepodległe organizuje marsz w obronie dziedzictwa papieża Polaka, który wyruszy z Placu Sobieskiego o godz. 13.00 i po przejściu ulicami Starówki zakończy się przy pomniku św. Jana Pawła II, przy katedrze, koronką do Bożego Miłosierdzia. Natomiast po Mszy św. o godz. 20.00 w katedrze, zapraszamy na modlitwę różańcową i na apel papieski przy pomniku Jana Pawła II, który zakończy się o godz. 21.37. Na apel papieski zachęcamy, aby przynieść znicze.
  2. W Wielką Środę o godz. 20.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami miasta Tarnowa. Początek na Rynku. Zakończenie przy Katedrze. Będziemy modlili się w intencji obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II.
  3. W Wielki Czwartek — Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, podczas której dziękować będziemy Bogu za Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Mszy świętych porannych tego dnia nie będzie.
  4. W Wielki Piątek — Liturgia Męki Pańskiej rozpoczyna się o godz. 18.00. Po zakończeniu Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu, Gorzkie Żale i Adoracja do godz. 22.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Tego dnia o godz. 15.00 rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Grupa Miłosierdzia Bożego działająca przy naszym klasztorze, przez 9 dni będzie omadlać wszystkie intencje zapisane w księdze próśb, która znajduje się w Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej nowennie. Zapraszamy także na Drogę Krzyżową o godz. 9.00. Ofiary składane przy Adoracji Krzyża przeznaczone będą na utrzymanie Grobu Chrystusa oraz innych sanktuariów w Ziemi Świętej .
  5. W Wielką Sobotę — Obrzędy Wigilii Paschalnej rozpoczną się o godz. 19.00 poświęceniem ognia. Liturgia Wigilii Paschalnej zakończy się Procesją Rezurekcyjną. Komunia św. udzielana będzie tylko podczas wieczornej Mszy św. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych, będzie miało miejsce w kruchcie kościoła, od godz. 9.00  do 15.00.
  6. Spowiedź od poniedziałku do piątku od 6.30 do 12.00 oraz od 15.00 do 18.30. W Wielką Sobotę spowiadamy od 6.30 do godz. 12.00.
  7. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi ogłoszeniami parafii katedralnej, które są wywieszone w gablocie na zewnątrz kościoła.
  8. W Wielką Środę na Mszy św. o godz. 18.00, będziemy się modlić za zmarłą sp. Helenę Różycką, która przez wiele lat, przy naszym Kościele opiekowała się asystą Maryją.
  9. Modlitwą obejmujemy wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia, życząc wielu łask i błogosławieństwa Bożego.