Skip to main content

W tym tygodniu będziemy obchodzić

we wtorek – Wsp. Św. Hiacynty Mariscotti, Dziewicy.

w środę – Wsp. Św. Jana Bosko, Kapłana.

w piątek – Święto Ofiarowania Pańskiego.

  1. Jutro, jak w każdy ostatni poniedziałek miesiąca, o godz. 17.30 — Nabożeństwo Wypominkowe, a po nim Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
  2. Jutro także przypada rocznica poświęcenia bazyliki katedralnej w Tarnowie. Wszyscy którzy w tym dniu nawiedzą bazylikę katedralną, po spełnieniu zwyczajnych warunków, mogą zyskać odpust zupełny i ofiarować go za siebie, albo za duszę w czyśćcu cierpiącą. Uroczystej Mszy św., o godz. 18.00 w katedrze będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.
  3. W środę o godz. 18.00, Msza św. w intencji misji, misjonarzy i powołań misyjnych.
  4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej: I-wszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18.00. Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek o godz. 15.00. – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. W sobotę o godz. 17.30 różaniec, a po nim Msza św. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św.
  5. W  Święto Ofiarowania Pańskiego, które jest równocześnie Światowym Dniem Życia Konsekrowanego, poświęcenie gromnic na wszystkich Mszach św., które będą celebrowane jak w dzień powszedni, z dodatkową Mszą św. o godz. 15.00. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone są na utrzymanie klasztorów klauzurowych.
  6. We wtorek przypada 3 rocznica sakry biskupa Artura Ważnego, natomiast 2 lutego 49 rocznica sakry biskupa Władysława Bobowskiego. Polecajmy w modlitwie intencje Księży Biskupów, wypraszając dla nich potrzebne łaski w pasterskiej posłudze.
  7. Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami parafii katedralnej, które są wywieszone w gablocie przykościelnej.
  8. Modlitwą obejmujemy wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia, życząc wielu łask i błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.