Skip to main content
  1. Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy w naszym kościele, Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi O. Sylwester Skirliński, kustosz z Sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń.
  2. W dzisiejszą  niedzielę po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00,  rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Św. Józefa Oblubieńca NMP.
  3. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 14 30 rozpocznie się comiesięczne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
  4. Wszystkim wiernym, którzy dzisiaj złożyli ofiarę na tacę, na utrzymanie kuchni dla ubogich św. Szymona, składamy serdeczne podziękowania i obejmujemy nasza pamięcią modlitewną.
  5. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątek rano po Mszy św. o godz. 6.30. oraz przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.
  6. Jak zawsze w Wielkim Poście, prosimy wiernych o składanie jałmużny wielkopostnej na potrzeby Kuchni Ubogich św. Szymona.
  7. Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami parafii katedralnej, które są wywieszone w gablocie przykościelnej.
  8. 17 września będziemy obchodzić rocznicę 800 lecia Stygmatów św. Franciszka z Asyżu, a za dwa lata rocznicę Jego śmierci. Z tej racji nasz klasztor, wraz z Biurem Pielgrzymkowo- Turystycznym ITER z Tamowa organizujemy we wrześniu w dniach od 20 do 28 pielgrzymkę „Śladami św. Franciszka”. Program pielgrzymki obejmuje nawiedzenie Alwerni, Asyżu, Casi, Grecio, Manopello, Gargano, San Giovani Rotondo i Loreto. Koszt pielgrzymki 300 euro + 1400 złotych. Dodatkowe informacje znajdują się na plakacie. Zgłoszenia przyjmuje Biuro Pielgrzymkowe ITER ul Urszulańska 9 – oraz  O. Ewodiusz.
  9. Serdeczne życzenia składamy wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia: niech Dobry Bóg ubogaca Was Swym Błogosławieństwem, darzy radością i dobrym zdrowiem, a Matka Najświętsza niech Was otoczy Swą opieka.

ZAPROSZENIE

do udziału w Rekolekcjach Wielkopostnych

w kościele OO. Bernardynów w Tarnowie

( od 17 do 20 marca 2024 r.)

17 marcaV Niedziela Wielkiego Postu.

6.00 —  Msza św. z nauką ogólną.

7.30 –   Msza św. z nauka ogólną

9.00 —  Msza św. z nauką ogólną.

10.15 — Msza św. z nauka ogólną.

11.30 — Msza św. z nauką ogólną.

17.15Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

18.00 — Msza św. z nauką ogólną.

18 marcaPoniedziałek.

9.00 —  Msza św. z nauka ogólną.

17.30Różaniec.

18.00 — Msza św. z nauką ogólną.

19 marcaWtorek.

9.00 —  Msza św. z nauką ogólną

15.00Koronka do Bożego Miłosierdzia.

    Msza św. z nauką dla wspólnot modlitewnych.

18.00 — Msza św. z nauką ogólną.

20 marcaŚroda. (zakończenie rekolekcji)

9.00 —  Msza św. z nauką ogólną i błogosławieństwem

    na zakończenie rekolekcji.

17.30Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

18.00 — Msza św. z nauką ogólną i błogosławieństwem

    na zakończenie rekolekcji.

Spowiedź codziennie w czasie nabożeństw i Mszy św.