Skip to main content

W tym tygodniu będziemy obchodzić:

we wtorek – Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Patrona Polski.

w środę – Wsp. Św. Fidelisa z Sigmaringen, Kapłana i Męczennika.

w czwartek – Święto Św. Marka, Ewangelisty.

  1. Dzisiaj o godz. 14.30 – Msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz sympatyków, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce franciszkańskiej.
  2. We wtorek II dzień nowenny przed Uroczystością Św. Antoniego. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 9.00, z okolicznościowym kazaniem.
  3. Na pulpicie przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa, jest wystawiona Księga Próśb i Podziękowań. W tych intencjach, grupa modlitewna Bożego Miłosierdzia, odmawia w naszym kościele codziennie o godz. 15.00, Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do dokonywania wpisów, oraz do wspólnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia. Zapraszamy i zachęcamy was także do udziału  w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawiamy w każdą środę o godz. 17.30, a także na różaniec, który odmawiamy w każdą sobotę o godz. 17.30.
  4. W gablocie przykościelnej wywieszone są ogłoszenia Parafii Katedralnej. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.
  5. Nasz klasztor, wraz z Biurem Pielgrzymkowo – Turystycznym ITER z Tamowa organizuje we wrześniu w dniach od 20 do 28 pielgrzymkę „Śladami św. Franciszka”. Program pielgrzymki obejmuje nawiedzenie Alwerni, Asyżu, Casi, Grecio, Manopello, Gargano, San Giovani Rotondo i Loreto. Koszt pielgrzymki 300 euro + 1400 złotych. Dodatkowe informacje znajdują się na plakacie. Zgłoszenia przyjmuje Biuro Pielgrzymkowe ITER ul. Urszulańska 9 – oraz  O. Ewodiusz.
  6. Wszystkim tym, którzy będą, w tym tygodniu przeżywać swoje imieniny i jubileusze, życzmy obfitości Bożych darów, wstawiennictwa Świętych Patronów, oraz opieki Matki Bożej.