Skip to main content

w tym tygodniu będziemy obchodzić:
w poniedziałek – Uroczystość Bożego Narodzenia.
we wtorek – Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika.
w środę – Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.
w czwartek – Święto Świętych Młodzianków, Męczenników.
w przyszłą niedzielę – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

  1. Dzisiaj, w Wigilię Bożego Naradzenia nie będzie Mszy św. wieczornej. Tradycyjnie o północy zapraszamy na Mszę św. „Pasterkę”. Taca z „Pasterki” przeznaczona jest na Fundusz Obrony życia.
  2. Zachęcamy do godnego przeżycia Wigilii w skupieniu i wzajemnej życzliwości. W czasie wieczerzy wigilijnej zachowajmy zwyczaje i tradycje nasze narodowe i rodzinne. Spotkanie rozpocznijmy odczytaniem fragmentu Ewangelii według św. Łukasza o Naradzeniu Jezusa; połammy się opłatkiem, który jest znakiem jedności z Bogiem i ludźmi: złóżmy sobie życzenia i śpiewajmy kolędy.
  3. W Uroczystość Bożego Narodzenia oraz w Święto św. Szczepana, Msze św. w naszym Kościele, będą sprawowane jak w niedzielę.
  4. W przyszłą niedzielę przypada ostatni dzień Roku 2023. Z tej racji Nabożeństwo Dziękczynno-Przebłagalne na zakończenie Starego Roku, odbędzie się o godz. 17.30. Na wspólną modlitwę serdecznie zapraszamy.
  5. W czwartek 28 grudnia kapłani Parafii Katedralnej rozpoczynają odwiedziny kolędowe: w czwartek 28 grudnia ul. Krasińskiego, Mościckiego, Malczewskiego; w piątek 29 grudnia ul. Starowolskiego, Chopina, Batorego; w sobotę 30 grudnia ul. Sowińskiego, Katedralna, Pl. Sobieskiego, Krakowska, Pl. Katedralny, Pl. Kazimierza, Krótka, Nowy Świat, Kopernika. Kolęda rozpoczyna się o godz. 14.00. Szczegółowy program kolędy znajduje się w gablocie, na stronie internetowej parafii oraz w papierowej wersji ogłoszeń. Tam też wskazane są numery od których poszczególni kapłani rozpoczną odwiedziny kolędowe.
  6. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi ogłoszeniami oraz z planem wizyty duszpasterskiej w parafii katedralnej, które są wywieszone w gablocie przykościelnej.
  7. Wszystkim tym, którzy będą, w tym tygodniu przeżywać swoje imieniny i jubileusze, życzmy obfitości Bożych darów, wstawiennictwa Świętych Patronów, oraz opieki Matki Bożej.