Skip to main content

Ogłoszenia Duszpasterskie

III Niedziela Adwentu – 11.12.2022 r. 

W tym tygodniu będziemy obchodzić:

we wtorek – Wsp. Św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy.

w środę – Wsp. Św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła.

  1. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 14 30 rozpocznie się comiesięczne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
  2. W oktawie Niepokalanego Poczęcia po Mszy św. roratniej o godz. 6.30,  śpiewane są Godzinki ku czci Matki Bożej, a przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30, sprawowane są uroczyste Nieszpory Maryjne. Serdecznie zapraszamy na te nabożeństwa.
  3. Od piątku rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia, którą będziemy odprawiać codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
  4. Tradycyjnie w okresie Adwentu organizujemy zbiórkę darów żywnościowych dla osób korzystających z naszej Kuchni Ubogich. Dary prosimy składać przy ołtarzu św. Antoniego lub przy furcie klasztornej, a ofiary pieniężne do skarbony św. Antoniego. Za dary serca już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.
  5. Wszystkim wiernym, którzy dzisiaj złożyli ofiarę na tacę, na utrzymanie kuchni dla ubogich św. Szymona, składamy serdeczne podziękowania i obejmujemy nasza pamięcią modlitewną.
  6. Po Mszy św. można nabyć świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a także zaopatrzyć się opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na utrzymanie naszego kościoła i klasztoru.
  7. Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami parafii katedralnej, które są wywieszone w gablocie na zewnątrz Kościoła.
  8. Wszystkim tym, którzy będą, w tym tygodniu przeżywać swoje imieniny i jubileusze, życzmy obfitości Bożych darów, wstawiennictwa Świętych Patronów, oraz opieki Matki Bożej. Pod Twoją Obronę…