Skip to main content
  1. W nawiązaniu do Apelu Przewodniczego Konferencji Episkopatu Polski o modlitwę i post w intencji Ojczyzny, Biskup Tarnowski prosi, by w tym duchu podjąć w parafiach naszej diecezji modlitwę za Polskę i Polaków. Pamiętajmy o tej szczególnej intencji zwłaszcza podczas Nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy, Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej okazji po Mszy św. będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
  3. Jutro, jak w każdy ostatni poniedziałek miesiąca, o godz. 17.30 — Nabożeństwo Wypominkowe, a po nim Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
  4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej: I-wszy piątek i sobota miesiąca. W piątek o godz. 15.00. – Koronka do Bożego Miłosierdzia i dodatkowa Msza św. W sobotę o godz. 17.30 różaniec, a po nim Msza św. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św.
  5. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątek rano po Mszy św. o godz. 6.30. oraz przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.
  6. Jak zawsze w Wielkim Poście, prosimy wiernych o składanie jałmużny wielkopostnej na potrzeby Kuchni Ubogich św. Szymona.
  7. Caritas Diecezji Tarnowskiej rozprowadza „Baranki Wielkanocne”, aby pomóc dzieciom chorym i osobom starszym. Baranki można nabyć w naszej zakrystii.
  8. Ofiary na kwiaty do Grobu Bożego, można składać do skarbony, która znajduje się pod amboną. Za każdą złożona ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać
  9. Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami parafii katedralnej, które są wywieszone w gablocie przykościelnej.
  10. Modlitwą obejmujemy wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia, życząc wielu łask i błogosławieństwa Bożego.