Skip to main content
  1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy, Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej okazji po Mszy św. będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
  2. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątek rano po Mszy św. o godz. 6.30. oraz przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. A Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane będą w niedziele o godz. 17.15.
  3. W sobotę rozpoczniemy  nowennę przed Uroczystością Św. Józefa Oblubieńca NMP, którą będziemy odmawiać po Mszy św. o godz. 18.00.
  4. Jak zawsze w Wielkim Poście, prosimy wiernych o składanie jałmużny wielkopostnej na potrzeby Kuchni Ubogich św. Szymona.
  5. Caritas Diecezji Tarnowskiej rozprowadza „Baranki Wielkanocne”, aby pomóc dzieciom chorym i osobom starszym. Baranki można nabyć po Mszy św..
  6. Wszystkim tym, którzy dzisiaj złożyli ofiarę na tacę na dalsze prace remontowe przy naszym Kościele i klasztorze, składamy serdeczne podziękowania i obejmujemy naszą pamięcią modlitewną.
  7. Ofiary na kwiaty do Grobu Bożego, można składać do skarbony, która znajduje się pod amboną. Za każdą złożona ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać
  8. Zachęcamy do zapoznania się ogłoszeniami parafii katedralnej, które są wywieszone w gablocie na zewnątrz kościoła.
  9.  „Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie ogłasza zapisy dzieci do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024. Wnioski o przyjęcie do klasy I znajdują się na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie.
  10. Wszystkim tym, którzy będą, w tym tygodniu przeżywać swoje imieniny i jubileusze, życzmy obfitości Bożych darów, wstawiennictwa Świętych Patronów, oraz opieki Matki Bożej. Pod Twoją Obronę…