Skip to main content
  1. Dzisiaj, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 15.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św..
  2. Dzisiaj także po Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  3. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z racji Wielkiego Tygodnia z 25 marca. Msze  św. w jak w dzień powszedni.
  4. Wszystkim tym, którzy dzisiaj złożyli ofiarę na tacę na dalsze prace remontowe przy naszym Kościele i klasztorze, składamy serdeczne podziękowania i obejmujemy naszą pamięcią modlitewną.
  5. Od poniedziałku naszym kościele rozpoczną się prace tynkarskie, związku z tymi pracami, adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od godzinny 15.00 do Mszy św. wieczornej, natomiast dyżur w konfesjonale, będzie w dotychczasowym porządku.
  6. W sobotę i niedzielę 13-14 kwietnia będziemy gościli w katedrze relikwie błogosławionej Rodziny Ulmów. Zapraszamy w sobotę na godz. 17.00 na powitanie relikwii i na nabożeństwo. O godz. 18.00 będzie Msza św., której będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Po Mszy św. będzie czuwanie modlitewne, które zakończy Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Pożegnanie relikwii do parafii św. Pawła w Bochni będzie miało miejsce w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. W związku z peregrynacją zapraszamy na projekcję filmu „Ulmowie – Błogosławiona Rodzina”, które będzie miał miejsce w sobotę o godz. 15.00 w auli Jana Pawła II.
  7. W dniu 20 kwietnia odbędzie II Katedralne Forum Eucharystyczne z okazji 6 rocznicy całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu w katedrze. Rozpocznie się w auli o godz. 14.45. W programie konferencje głoszone przez o. Mariana Zawadę, projekcja filmu „Żywy”, Msza św. z adoracją. Szczegóły na plakacie i w mediach społecznościowych.
  8. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi ogłoszeniami parafii katedralnej, które są wywieszone w gablocie.
  9. 17 września będziemy obchodzić rocznicę 800 lecia Stygmatów św. Franciszka z Asyżu, a za dwa lata rocznicę Jego śmierci. Z tej racji nasz klasztor, wraz z Biurem Pielgrzymkowo – Turystycznym ITER z Tamowa organizuje we wrześniu w dniach od 20 do 28 pielgrzymkę „Śladami św. Franciszka”. Program pielgrzymki obejmuje nawiedzenie Alwerni, Asyżu, Casi, Grecio, Manopello, Gargano, San Giovani Rotondo i Loreto. Koszt pielgrzymki 300 euro + 1400 złotych. Dodatkowe informacje znajdują się na plakacie. Zgłoszenia przyjmuje Biuro Pielgrzymkowe ITER ul. Urszulańska 9 – oraz  O. Ewodiusz.
  10. Wszystkim tym, którzy będą, w tym tygodniu przeżywać swoje imieniny i jubileusze, życzmy obfitości Bożych darów, wstawiennictwa Świętych Patronów, oraz opieki Matki Bożej.