Skip to main content

W tym tygodniu będziemy obchodzić:

w sobotę – Święto Św. Kazimierza, Królewicza.

  1. Jutro, jak w każdy ostatni poniedziałek miesiąca, o godz. 17.30 — Nabożeństwo Wypominkowe, a po nim Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
  2. W środę o godz. 18.00, Msza św. w intencji misji, misjonarzy i powołań misyjnych.
  3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej: Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18.00. Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek o godz. 15.00. – Koronka do Bożego Miłosierdzia i dodatkowa Msza św. W sobotę o godz. 17.30 różaniec, a po nim Msza św. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św.
  4. W piątek przypadła pierwsza rocznica tragicznej wojny na Ukrainie, której końca niestety nie widać. W związku z tym po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszek, która zostanie przeznaczone na pomoc dotkniętym wojną na Ukrainie.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej okazji będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
  6. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątek rano po Mszy św. o godz. 6.30. oraz przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. A Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane będą w niedziele o godz. 17.15.
  7. Jak zawsze w Wielkim Poście, prosimy wiernych o składanie jałmużny wielkopostnej na potrzeby Kuchni Ubogich św. Szymona.
  8. Zachęcamy do zapoznania się ogłoszeniami parafii katedralnej, które są wywieszone w gablocie na zewnątrz kościoła.
  9. Zespół Szkolno-Przedszkolny Sacre Coeur przy ul. Pszennej w Tarnowie ogłasza nabór na nowy rok szkolny. Siostry zapraszają na dni otwarte: 28 lutego i 1 marca o godz. 16.30. Szczegóły na plakacie.
  10. Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Pod Twoją Obronę…