Skip to main content

W tym tygodniu będziemy obchodzić:

w czwartek – Święto Katedry Św. Piotra, Apostoła.

  1. Dzisiaj o godz. 14.30 – Msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz sympatyków, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce franciszkańskiej
  2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej okazji będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
  3. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątek rano po Mszy św. o godz. 6.30. oraz przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.
  4. Jak zawsze w Wielkim Poście, prosimy wiernych o składanie jałmużny wielkopostnej na potrzeby Kuchni Ubogich św. Szymona.
  5. Caritas Diecezji Tarnowskiej rozprowadza „Baranki Wielkanocne”, aby pomóc dzieciom chorym i osobom starszym. Baranki można nabyć w naszej zakrystii.
  6. Ofiary na kwiaty do Grobu Bożego, można składać do skarbony, która znajduje się pod amboną. Za każdą złożona ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać
  7. Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami parafii katedralnej, które są wywieszone w gablocie przykościelnej.
  8. Wszystkim tym, którzy będą, w tym tygodniu przeżywać swoje imieniny i jubileusze, życzmy obfitości Bożych darów, wstawiennictwa Świętych Patronów, oraz opieki Matki Bożej.