reliksalKościół OO. Bernardynów w Tarnowie wzbogacił się o relikwie błogosławionej Anieli Salawy, Patronki Wspólnoty Franciszkanów Świeckich.
Aniela Salawa (1881-1922), ogłoszona błogosławioną 13.08.1991 r. w Krakowie przez papieża Jana Pawła II, pochodziła z Sieprawia. Pracowała w Krakowie jako służąca prowadząc bardzo skromny tryb życia, oparty na regule św. Franciszka. Cechowała ją ogromna odwaga i męstwo w chwilach trudnych, zwłaszcza w cierpieniu, a przede wszystkim w trosce o własną godność, co mogła zawdzięczać jedynie nadprzyrodzonej mocy Ducha świętego.

 

28 września b.r. Franciszkańska Wspólnota Świeckich gromadząca się przy naszym kościele nawiedzała jej grób w bazylice OO. Franciszkanów w Krakowie, a także świątynię parafialną w Sieprawiu, gdzie była ochrzczona. Przy ołtarzu jej poświęconym w kościele parafialnym Wspólnota  uczestniczyła w Mszy świętej, którą odprawił  o. Franciszek Rydzak, asystent Wspólnoty, pielgrzymując do Kalwarii Zebrzydowskiej i  Sieprawia.


Staraniem Wspólnoty Franciszkańskiej w Tarnowie, szczególnie przełożonego Wspólnoty br. Henryka Czai, zostały nabyte relikwie błogosławionej Anieli Salawy i uroczyście wprowadzone do kościoła Bernardynów w Tarnowie. W dniu 17 października  b. r. gwardian klasztoru, poświęcił kapsułę na relikwie i procesyjnie przyniósł je do kościoła oddając do użytku wiernym.
Relikwie Błogosławionej będą wystawiane na ołtarzu podczas każdej Mszy św., w której uczestniczy Wspólnota Franciszkańska Świeckich, a po Mszy św. ucałowanie relikwii Błogosławionej.