Nabożeństwa w każdym tygodniu:

Poniedziałek - po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo ku czci św. Franciszka z Asyżu.

Wtorek - po Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00 nabożeństwo ku czci św. Antoniego z odczytaniem próśb i podziękowań.

Środa - po Mszy św. o 9.00 nabożeństwo ku czci św. Jana z Dukli z odczytaniem próśb i podziękowań.
- o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań.

Czwartek - po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo do św. Szymona z Lipnicy z odczytaniem próśb i podziękowań.

Piątek - godz. 7.00 Droga Krzyżowa (cały rok).
- po Mszy św. o godz. 8.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia przed łaskami słynącym obrazem Chrystusa Miłosiernego i Matki Bożej Bolesnej.
- po Mszy o godz. 9.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem.
- o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i ucałowanie relikwi Św. Siostry Faustyny

Sobota -  po Mszy św. o godz.9.00 nabożeństwo do Św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii. O godz. 17.30 Różaniec.


(Po nabożeństwach ku czci świętych franciszkańskich - ucałowanie ich relikwii !)

Czytaj więcej...

Kult św. Antoniego w naszym kościele trwa od początku istnienia kościoła. Obecnie czcimy św. Antoniego, nie tylko w sam dzień jemu poświęcony 13 czerwca, ale w każdy wtorek gromadzimy się przy jego ołtarzu na Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00. Po Mszy św. są odczytywane z napływających kartek prośby i podziękowania za otrzymane łaski (kartek w ciągu roku jest ok. 3000). Ponadto są okolicznościowe modlitwy do Świętego i ucałowanie jego Świętych Relikwii, jako wyraz kultu oraz jego bliskości w naszych sprawach.
 

Czytaj więcej...

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w naszym kościele zostało wprowadzone na stałe 13 lutego 1954 roku. Inicjatorem wprowadzenia tego nabożeństwa był ówczesny przełożony klasztoru tarnowskiego o. Andrzej Jukundyn Łaba, a motywem zasadniczym było wyróżnienie Roku Maryjnego (setna rocznica ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu NMP) oraz pięćsetna rocznica bernardynów w Polsce - zakonnej prowincji franciszkańskiej, której patronuje Niepokalana.

Czytaj więcej...

Od 5 maja 2000 roku (dzień kanonizacji siostry Faustyny Kowalskiej) w II Niedzielę Wielkanocną Kościół świętuje Uroczystość Miłosierdzia Bożego.

W naszej świątyni ta Uroczystość co roku zostaje wyróżniona odmawianiem „Koronki do Miłosierdzia Bożego” przed każdą Mszą św. i dodatkową Mszą św. o godz. 15.00 (w Godzinie Miłosierdzia).

Czytaj więcej...

Pierwszy piątek miesiąca związany jest z kultem Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu, świętujemy bardziej uroczyście Najświętsze Serce Jezusowe na Mszach św. o godz.: 8.00, 9.00 i 18.00, podczas których głoszone są kazania, a po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy.

Czytaj więcej...